Hold deg oppdatert om programslipp, events, nyheter og tilbud fra Kosmorama.

Nei takk, jeg er ikke så opptatt av film
Meny

Kosmorama 2012

Bla i katalogen for 2012 på nett
KOSMORAMA 2012 PLAKAT
  1. Åpningsfilm: Rabat (Victor Ponten, Jim Taihuttu, 2011)
  2. Spesialarrangement: 

    1. Kulinarisk Kino – Jiro dreams of sushi
    2. Kulinarisk Kino – Noma at boiling point 
    3. Work in progress – Kon Tiki
    4. Work in progress – Verden venter
    5. Thor Heyerdal – Kon tiki and the value of an Oscar

Konkurranser

Filmer i New Directors Award
  1. Avalon
  2. Bullhead
  3. Code Blue
  4. Dusk
  5. Elena
  6. The Exchange
  7. Flowers of evil
  8. The Giants
  9. In the open
  10. Last Winter
  11. The Orator
  12. Poongsan
  13. Rabat
  14. Teddy Bear
  15. Wetlands
  16. Wuthering heights
  17. Where do we go now
Vinner New Directors Award: Where do we go now
Vinner Publikumsprisen: Rabat
Kuratorer
  1. Ola Lund Renolen
  2. Elena Polacchi
Jury, New Direcors Award
  1. Hallvar Witzø
  2. Ragnhild Tronvoll
  3. Morten Haagensen
Jury, Pitchekonkurransen
  1. Harry Guttormsen
  2. Erlend Loe
  3. Karin Julsrud
Vinner: Jorge Camachos – Min

Festivalen i bilder

Kanonprisen 2011

  1. Beste regi: Joakim Trier, Oslo 31. august
  2. Beste produsent: Asle Vatn og Marianne Gray, Hodejegerne
  3. Beste kvinnelige hovedrolle: Marte Magnusdotter Solem, Fjellet
  4. Beste mannlige hovedrolle: Anders Danielsen Lie, Oslo 31. august
  5. Beste birolle: Hans Olav Brenner, Oslo 31. august, Sven Nordin, Sønner av Norge
  6. Beste klipp: Olivier Bugge Coutté, Oslo 31. august
  7. Beste manus: Joakim Trier, Eskil Vogt, Oslo 31. august
  8. Beste foto: Jakob Ihre, Oslo 31. august
  9. Beste lyddesign: Gisle Tveito, Oslo 31. august
  10. Beste filmmusikk: Erlend Fauske, Gunner Goes God
  11. Beste produksjonsdesign: Nina Bjerch-Andresen, Hodejegerne
  12. Beste nyskaper: Anne Sewitsky, Anne + Jørgen = sant

Artister

  1. Fredrik Saroea Fremførte «Transformers»
  2. Andre Holstad Fremførte «Break on through»
  3. Vinnie Fremførte «One day»
  4. Åge Aleksandersen og Ida Jenshus Fremførte «Evangeline»
  5. LidoLido Fremførte «Alle ønsker å være en katt»
  6. Hilde Louise Asbjørnsen Fremførte «At last»
  7. Samsaya Fremførte «Dodge it»
  8. Ingrid H. Håvik Fremførte «Hanging on the telephone»
Privacy/cookies