Hold deg oppdatert om programslipp, events, nyheter og tilbud fra Kosmorama.

Nei takk, jeg er ikke så opptatt av film
Meny

Kosmorama 2011

KOSMORAMA 2011 PLAKAT
  1. Spesialarrangement: Filmer i festivalteltet:
    1. Hjelp, vi er russ
    2. Water for Elephants
    3. Hopp
    4. Tomorrow, when the world began
    5. World Invasion: Battle Los Angeles
    6. Den siste kampen
    7. Frustrert fransk frue
  2. Filmer vist:

    1. Citizen Ruth
    2. Election
    3. About Schmidt
    4. Sideways
  3. Æresgjest: Alexander Payne

Konkurranser

Filmer i Hovedkonkurransen
  1. All good children
  2. Attenberg
  3. Aurora
  4. Black Venus
  5. Brownian movement
  6. Certified copy
  7. Circus Columbia
  8. If I want to whiste, I whistle
  9. In the Shadows
  10. Letters to Father Jacob
  11. Littlerock
  12. The Mosquito net
  13. Neds
  14. Odjuret
Vinner: Certified Copy
Kuratorer
  1. Ola Lund Renolen
  2. Elena Polacchi
  3. Svein Inge Sæther

Jury, The Kosmorama Award
  1. Anne Gjerde
  2. Mikael Olsen Lerøen
  3. Gunnar Rehlin
Jury, Pitchekonkurransen
  1. Harry Guttormsen
  2. Erlend Loe
  3. Karin Julsrud

Kanonprisen 2010

DELT UT 04. april 2011 Festivalteltet Trondheim torg

  1. Beste regi: Maria Sødahl, Limbo
  2. Beste produsent: John M. Jacobsen og Sveinung Golimo, Trolljegeren
  3. Beste kvinnelige hovedrolle: Jorunn Kjellsby, En ganske snill mann
  4. Beste mannlige hovedrolle: Stellan Skarsgård, En ganske snill mann
  5. Beste birolle: Ingar Helge Gimle, En helt vanlig dag på jobben
  6. Beste klipp: Frida Eggum Michaelsen, Nokas
  7. Beste manus: Maria Sødahl, Limbo
  8. Beste foto: Anna Myking, Sykt lykkelig, John Andreas Andersen, Kongen av Bastøy
  9. Beste lyddesign: Baard Haugan Ingebretsen, Trolljegeren
  10. Beste filmmusikk: Gaute Storaas, Elias og jakten på havets gull
  11. Beste produksjonsdesign: Are Sjaastad, Kommandør Treholt & Ninjatroppen
  12. Beste nyskaper: Erik Skjoldbjærg, Nokas

Artists

  1. Trond Andreassen Fremførte «I put a spell on you»
  2. Ine Hoem Fremførte «Try sleeping with a broken heart»
  3. Tuva Syvertsen Fremførte «Bad to the bone»
  4. Jaa9 og Onkel P Fremførte «Grusom»
  5. Beate Slettevold Lech Fremførte «Across 110th street»
  6. Susanne Sundfør Fremførte «Moon River»
  7. Eva and the Heartmaker Fremførte «Manic»
  8. Jens Pikenes Fremførte «Natural Woman»
  9. Simone Larsen Fremførte «Purple Rain»
Privacy/cookies