Hold deg oppdatert om programslipp, events, nyheter og tilbud fra Kosmorama.

Nei takk, jeg er ikke så opptatt av film
Meny

Kosmorama 2010

Kosmorama 2010 plakat
  1. Åpningsfilm: En helt vanlig dag på jobben (Terje Rangnes, 2010)
  2. Spesialarrangement: Filmer i Gammelgruva på Løkken:
    1. Kampen om Thamshavnbanen
    2. The Descent
    3. Disneys Snehvit og de syv dvergene
  3. Filmer vist:
    1. En ganske snill mann
    2. Secondløitnanten
    3. Kjærlighetens kjøtere
    4. Aberdeen
    5. The Beautiful Country
    6. Gymnaslærer Pedersen
  4. Æresgjest: Hans Petter Moland
  5. Avslutningsfilm: I Love You Phillip Morris (Glenn Ficarra, John Requa, 2010)

Konkurranser

Filmer i Hovedkonkurransen
  1. Amreeka
  2. Ander
  3. At the end of daybreak
  4. Blessed
  5. The day will come
  6. Eastern Plays
  7. Francesca
  8. Katalin Varga
  9. The Little One
  10. The last days of Emma Blank
  11. Leo’s Room
  12. Ordinary People
  13. R
  14. Shifty
Vinner: Blessed
Kuratorer
  1. Ola Lund Renolen
  2. Elena Polacchi
Jury, The Kosmorama Award
  1. Zaklina Stojcevska
  2. Asbjørn Tiller
  3. Bård Ivar Engelsås
Jury, Pitchekonkurransen
  1. Harry Guttormsen
  2. Erlend Loe
  3. Karin Julsrud
Vinner: Frode Andersen – «Ultra Sheriff – The Movie»
Jury, Årets Kosmonaut
  1. Johan-Magnus Elvemo
  2. Birger Vestmo
  3. Torfinn Borkhus
  4. Herman Sabado
Vinner: Eilif Bremer Landsend – «Siste stopp»

Festivalen i bilder

Kanonprisen 2009

Delt ut 15. mars 2010

  1. Beste regi: Sara Johnsen, Upperdog
  2. Beste produsent: Brede Hovland, Sigve Endresen, Nord
  3. Beste kvinnelige hovedrolle: Maria Bonnevie, Engelen
  4. Beste mannlige hovedrolle: Anders Baasmo Christiansen, Nord
  5. Beste birolle: Pål Sverre Valheim Hagen, Jernanger
  6. Beste klipp: Zaklina Stojcevska, Upperdog
  7. Beste manus: Sara Johnsen, Upperdog
  8. Beste foto: John Andreas Andersen, Upperdog
  9. Beste lyd: Bent Holm, Nord
  10. Beste filmmusikk: Jan Bang, Arve Henriksen, Erik Honoré, Jakten på hukommelsen
  11. Beste produksjonsdesign: Karl Juliusson, Jul i Blåfjell
  12. Beste nyskaper: Margreth Olin, Engelen

Artister

  1. Lise Karlsnes Fremførte «Cherry Bomb»
  2. Christer Knutsen Fremførte «The Man in Me»
  3. Thomas Dybdahl Fremførte «Everybody is Talking»
  4. Nora Noor Fremførte «Rock Steady»
  5. Benny Borg Fremførte «Ring of Fire» fra filmen Walk the Line
  6. Morten Abel Fremførte «Golden Brown»
  7. Ingrid Olava Fremførte «Love Don’t Bother Me»
  8. Andreas Elvenes Fremførte «Let’s Dance»
Privacy/cookies