Hold deg oppdatert om programslipp, events, nyheter og tilbud fra Kosmorama.

Nei takk, jeg er ikke så opptatt av film
Meny

Kosmorama 2009

KOSMORAMA 2009 PLAKAT
  1. Åpningsfilm: Mammut (Lukas Moodyson, 2009)
  2. Spesialarrangement: Film i Dora:
    1. Das Boot
  3. Filmer vist:
    1. The Country Teacher, Bohdan Sláma
    2. Noe i nærheten av lykke, Bohdan Sláma
    3. The Wild bees, Bohdan Sláma
  4. Æresgjester: Bohdan Sláma
  5. Avslutningsfilm: Gran Torino (Clint Eastwood, 2008)

Konkurranser

Filmer i Hovedkonkurransen
  1. The Country Teacher
  2. Delta
  3. Frozen River
  4. Galantuomini
  5. Hunger
  6. Los Bastardos
  7. Louise Michel
  8. Mammut
  9. Man tänker sitt
  10. The Milk of Money
  11. Mommy is at hairdresser’s
  12. Pandora’s box
  13. The Rainbowmaker
  14. Tokyo Sonata
  15. Treeless Mountain
Vinner: Los Bastardos

 

Jury, The Kosmorama Award
  1. Julietta Sichel
  2. Pascal Träschlin
  3. Lisa Werlinder
Filmer vist i Debutantprisen
  1. Frozen River
  2. Hunger
  3. Man tänker sitt
  4. Everything’s fine
  5. I’ve loved you so long
  6. Shakespeare and Victor Hugo’s intimacies
  7. Velsignelsen
  8. Nirvana
  9. The Chaser
  10. Buddha kollapset i ren skam
  11. Pomegranades and Myrrh
  12. Dummy
  13. Home
  14. Killing Girls
  15. Mukha
  16. Ocean
  17. The strenght of water
Jury, Debutantprisen
  1. Dag Hoel
  2. Gyda Velvin Myklebust
  3. Elena Pollacchi
Filmer vist i Femminaprisen
  1. Briller
  2. Buddha kollapset i ren skam
  3. The Daisy chain
  4. Forbidden childhood
  5. Frozen river
  6. Home
  7. Let it rain
  8. The lost colony
  9. The Milk of sorrow
  10. Mommy’s at the hairdresser’s
  11. Pandora’s box
  12. Pomegranades and Myrrh
  13. The Rainbowmaker
  14. Shakespeare and Victor Hugo’s intimacies
  15. The Strenght of water
  16. Treeless mountain
  17. Velsignelsen
Jury, Femminaprisen
  1. Herbjørg H. Clifford
  2. Monica Mecsei
  3. Thor Sivertsen
Kuratorer
  1. Ola Lund Renolen
  2. Sindre Kartvedt
  3. Eli Gjerde
Jury, Pitchekonkurransen
  1. Harry Guttormsen
  2. Erlend Loe
  3. Karin Julsrud
Jury, Årets Kosmonaut
  1. Stian Kristiansen
  2. Heidi Sandberg
  3. Jan Lindvik

Kanonprisen 2008

  1. Beste regi: Stian Kristiansen, Mannen som elsket Yngve
  2. Beste produsent: John M. Jacobsen og Sveinung Golimo, Max Manus
  3. Beste kvinnelige hovedrolle: Agnes Kittelsen, Max Manus
  4. Beste mannlige hovedrolle: Pål Sverre Valheim Hagen, De usynlige
  5. Beste birolle: Arthur Berning, Mannen som elsket Yngve
  6. Beste klipp: Vidar Flataukan, Mannen som elsket Yngve
  7. Beste manus: Thomas Nordseth-Tiller, Max Manus
  8. Beste foto: Geir Hartly Andreassen, Max Manus
  9. Beste lyddesign: Baard Haugan Ingebregtsen og Tormod Ringnes, Max Manus
  10. Beste filmmusikk: Aslak Hartberg, I et speil i en gåte
  11. Beste nyskaper: Rune Denstad Langlo, 99% ærlig

Artister

  1. Harpiks Fremførte «Død snø»
  2. Jarle Bernhoft Fremførte «Superfly»
  3. Siri Nilsen Fremførte «Mad World»
  4. G.O.D.S Fremførte «99 Problems»
  5. Susanna Wallumrød Fremførte «Bang bang»
  6. Stig Aarskog Fremførte «Live and let die»
  7. Thom Hell Fremførte «Maybe»
  8. Katzenjammer Fremførte «Man of constant sorrow»
  9. Per Borten Fremførte «Born to Run»
Privacy/cookies