Hold deg oppdatert om programslipp, events, nyheter og tilbud fra Kosmorama.

Nei takk, jeg er ikke så opptatt av film
Meny

Kosmorama 2008

KOSMORAMA 2008 PLAKAT
  1. Åpningsfilm: Ulvenatten (Kjell Sundvall, 2008)
  2. Spesialarrangement: Film i Nidaros Domkirke:
    1. La passion de Jeanne d’Arc

Konkurranser

Filmer i Hovedkonkurransen
  1. Alexandra
  2. Assembly
  3. Battle of Haditha
  4. Den man elsker
  5. Honeydripper
  6. La France
  7. Never on a Sunday
  8. Nightwatching
  9. Orphanage
  10. Respekt
  11. PVC-1
  12. Wonderful Town
Vinner: Alexandra

 

Jury, The Kosmorama Award

  1. Marit Kapla
  2. Stig Kulset
  3. Lisbeth Tangen

Filmer i NFIs importpris

  1. And along came Tourists
  2. Blind Mountain
  3. Cargo 2000
  4. Encarnation
  5. Import Export
  6. In the City of Silvia
  7. La león
  8. Mad Detective
  9. Marcela
  10. The Orchestra of Piazzo Vittorio
  11. Opium. Diary of a Madwoman
  12. Ploy
  13. Solitary Fragments
  14. The Secret of the Grain
  15. Under the Bombs
  16. Vasermil

Vinner: Ploy

Jury, NFIs importpris

  1. Eli Røthe
  2. Christin Berg
  3. Stein Sørensen

Filmer i Debutantprisen

  1. AFR
  2. Counterparts
  3. In the City of Sylvia
  4. In Bruges
  5. Inside
  6. Karamell
  7. La León
  8. The Mugger
  9. Orphanage
  10. Partes Usadas
  11. PVC-1
  12. Respekt
  13. Small Gods
  14. XXY
Vinner: Respekt

 

Jury, Debutantprisen
  1. Edvard Rønning
  2. Martin Frostberg
  3. Heidi Sandberg

 

Filmer vist i Ungdomsprisen
  1. Karamell
  2. The Last Train
  3. Never on a Sunday
  4. Once
  5. Partes Usadas
  6. Respekt
  7. The Road to San Diego
  8. Ulvenatten
  9. Vasermil
  10. XXY
Vinner: Respekt
Kuratorer
  1. Ola Lund Renolen
  2. Eli Gjerde
  3. Sindre Kartvedt
Jury, Pitchekonkurransen
  1. Harry Guttormsen
  2. Erlend Loe
  3. Karin Julsrud
Jury, Årets Kosmonaut
  1. Johan-Magnus Elvemo
  2. Birger Vestmo
  3. Torfinn Borkhus
  4. Herman Sabado

Kanonprisen 2007

  1. Beste regi: Marius Holst, Blodsbånd
  2. Beste produsent: Jørgen Storm Rosenberg, Switch
  3. Beste kvinnelige hovedrolle: Marian Saastad Ottesen, Tatt av kvinnen
  4. Beste mannlige hovedrolle: Trond Fausa Aurvåg, Tatt av kvinnen
  5. Beste birolle: Trond-Viggo Torgersen, O’ Horten
  6. Beste klipp: Inge-Lise Langfeldt, Tatt av kvinnen
  7. Beste manus: Bent Hamer, O’ Horten
  8. Beste foto: John Andreas Andersen, Blodsbånd
  9. Beste lyddesign: Christian Schaanning, Blodsbånd
  10. Beste filmmusikk: John Erik Kaada, O’ Horten
  11. Beste produksjonsdesign: Karl Juliusson, Jul i Blåfjell
  12. Beste nyskaper: Bent Hamer, manusforfatter/regissør/produsent, O’ Horten
  13. Folkets Kanonpris: Kill Buljo

Artister

  1. Steven Wilson Fremførte «Condition»
  2. Agnete Kjølsrud Fremførte «Loverman»
  3. Anne Marie Almedal Fremførte «Joy»
  4. Bjarne Brøndbo Fremførte «Shake your tailfeater»
  5. Ida Jenshus Fremførte «A love that will never grow old»
  6. Kristin Jensen Fremførte «Hong Kong Garden»
  7. Elvira Nicolaisen Fremførte «You got it»
  8. Paul Ottar Haga Fremførte «Det börjar verka kärlek banna mig»
  9. Erik Faber Fremførte «Rebel yell»
  10. Kaada/Trøndernes Mannssangforening Fremførte «Don’t worry» 
Privacy/cookies