Hold deg oppdatert om programslipp, events, nyheter og tilbud fra Kosmorama.

Nei takk, jeg er ikke så opptatt av film
Meny

Kosmorama 2007

KOSMORAMA 2007 PLAKAT
  1. Åpningsfilm: Delirious (Tom DiCillo, 2006)
  2. Spesialarrangement: Film i Pirbadet
    1. Pirates of the Caribbean: The curse of the black pearl.
                                           Drive in Kino
    2. Rebel without a cause.

Konkurranser

Filmer i Hovedkonkurransen
  1. Armin
  2. Darkbluealmostblack
  3. Delirious
  4. Getting Home
  5. Jagdhunde
  6. Kunsten å gråte i kor
  7. Lady Chatterley
  8. The man of my life
  9. Salty air
  10. Sweet land
  11. Vacation
  12. Wolfsbergen
  13. The Yacoubian Building
  14. The year my parents went on vacation.
Vinner: Getting Home
Jury, The Kosmorama Award
  1. Kirsten Daalgard
  2. Viktoria Winge
  3. Mattias Nohrborg
  4. Ove Solum
Filmer i NFI-Prisen
  1. Among adults
  2. Angosto
  3. Emma’s bliss
  4. Euphoria
  5. The family friend
  6. I don’t want to sleep alone
  7. Iska’s journey
  8. Manufactured landscapes
  9. Playing the victim
  10. Requiem
  11. Summer Palace
  12. The Trap
  13. The violin
  14. The way I spent the end of the world
  15. Yella
Jury NFIs importpris
  1. Jacob Neiiendam
  2. Christin Berg
  3. Hisham Zaman
Filmer i Debutantprisen
  1. Angosto
  2. Darkbluealmostblack
  3. Euphoria
  4. Farvel Falkenberg
  5. Half Nelson
  6. Jagdhunde
  7. Kunsten å gråte i kor
  8. Red Road
  9. Renaissance
  10. Retrieval
  11. Sweet land
  12. The Unforgiven
  13. The Violin
  14. The Yacoubian Building
  15. The Year my parents went on vacation
Jury Debutantprisen
  1. Arild Østin Ommundsen
  2. Meira Blaustein
  3. Sif Gunnarsdóttir
 Filmer i Ungdomsprisen
  1. Armin
  2. Fresh Air
  3. Getting Home
  4. Half Nelson
  5. Iska’s journey
  6. Jagthunde
  7. Kunsten å gråte i kor
  8. Linas kvällsbok
  9. Renaissance
  10. Retrieval
  11. Screamers
  12. Supervoksen
  13. The Way I spent the end of the world
  14. The Year my parents went on vacation.
Kuratorer
  1. Eli Gjerde
  2. Ola Lund Renolen
  3. Sindre Kartvedt
  4. Yngve Sæther
Jury, Pitchekonkurransen
  1. Harry Guttormsen
  2. Erlend Loe
  3. Karin Julsrud
Vinner: Thomas Nordseth-Tiller – «Vi vil oss et land»
Jury, Årets Kosmonaut
  1. Johan-Magnus Elvemo
  2. Birger Vestmo
  3. Torfinn Borkhus
  4. Herman Sabado
Vinner: Ingvild Oxås Henriksen og Johanne Hoffart – «Bestefar»

Kanonprisen 2006

  1. Beste regi: Joachim Trier, Reprise
  2. Beste produsent: Martin Sundland og Magne Lyngner, Fritt vilt
  3. Beste hovedrolle: Trond Fausa Aurvåg, Den brysomme mannen
  4. Beste birolle: Henrik Mestad, Sønner
  5. Beste klipp: Olivier Bugge Couté, Reprise
  6. Beste manus: Per Schreiner, Den brysomme mannen
  7. Beste foto: John Christian Rosenlund, Den brysomme mannen
  8. Beste lyd: Christian Schaanning, Fritt vilt
  9. Beste filmmusikk: Simon Boswell, Slipp Jimmy fri
  10. Beste nyskaper: Scenograf Are Sjaastad og fotograf John Christian Rosenlund, Den brysomme mannen
  11. Folkets Kanonpris: Slipp Jimmy Fri

Artister

  1. Knut Schreiner Fremførte «Misirlou»
  2. Herborg Kråkvik Fremførte «Gabriellas Song»
  3. Wilam Hut Fremførte «There she goes again»
  4. Frank Reppen Fremførte «Desolate city»
  5. Lars Lillo Stenberg Fremførte «Se på meg»
  6. Kristin Asbjørnsen Fremførte «Slow Day»
  7. Erik Wenberg Jacobsen Fremførte «You know my name»
  8. Gunnhild Sundli Fremførte «New World»
  9. Jens Stuberg/El Axel Fremførte «Walk this way»
  10. Kristopher Schau Fremførte «Lust for Life»
Privacy/cookies