Hold deg oppdatert om programslipp, events, nyheter og tilbud fra Kosmorama.

Nei takk, jeg er ikke så opptatt av film
Meny

Kosmorama 2006

KOSMORAMA 2006 PLAKAT
  1. Åpningsfilm: Lange flate ballær (Bjørn Fast Nagel, 2006)
  2. Spesialarrangement: Filmer i Pirbadet:
    1. Oppdrag Nemo
    2. Haisommer
      Drive in Kino
    3. Grease
    4. Istid 2 (Verdenspremiere)

Konkurranser

Filmer i Hovedkonkurransen
  1. Anklaget
  2. Cavite
  3. Dark Horse
  4. Don’t tell
  5. En Soap
  6. Fateless
  7. The Free Will
  8. Grbavica
  9. Grizzly Man
  10. The Master
  11. The Puffy Chair
  12. Something Like Happiness
Vinner: Grbavica
Filmer i NFI
  1. Cavite
  2. Don’t tell
  3. The Dying Gaul
  4. Iraq in Fragments
  5. Grbavica
  6. Go, see and become
  7. The Master
  8. The Puffy chair
  9. Sad Movie
  10. Something like happiness
Vinner: Go, see and become
Filmer i Ungdomsprisen
  1. A state of mind
  2. Backstage
  3. Cavite
  4. Close to home
  5. Dark Horse
  6. Don’t Tell
  7. En soap
  8. Krama mig
  9. Mad Hot Ballroom
  10. Storm
  11. Säg at du älskar mig
  12. Tsotsi
  13. Varannan vecka
Vinner: Tsotsi
Hovedjuryen
  1. Kathrine Skretting
  2. Mikal Olsen Lerøen
  3. Kirsten Bryhni
Jury, Pitchekonkurransen
  1. Harry Guttormsen
  2. Erlend Loe
  3. Karin Julsrud
Vinner:

 

Jury, Årets Kosmonaut
  1. Rune Langlo
  2. Yngvild Sve Flikke
  3. Brede Hovland
Vinner:

Programprisene

Filmer i Debutantprogrammet
  1. 39 Pounds of love
  2. Anklaget
  3. The Dying Gaul
  4. En Soap
  5. Everything is illuminated
  6. Gitarmongo
  7. Krama mig
  8. Look Both Ways
  9. Mad Hot Ballroom
  10. Nordøst
  11. The Puffy Chair
  12. Ryna
Vinner: En Soap
Filmer i Relasjonprogrammet
  1. Backstage
  2. The Consequenses of love
  3. Dark Horse
  4. Don’t tell
  5. Forty shades of blue
  6. It’s only talk
  7. Lonesome Jim
  8. My Nikifor
  9. Sad Movie
  10. Something like happiness
  11. Sunflower
  12. Swimmers
  13. Varannan vecka
  14. Where the truth lies
Vinner: Something like happiness
Filmer i Empatiprogrammet
  1. A state of mind
  2. Close to home
  3. The free will
  4. Go, see and become
  5. Grbavica
  6. The Master
  7. Mother of Mine
  8. Our daily bread
  9. Parzania
  10. Snow cake
  11. Stray dogs
  12. Säg at du älskar mig
  13. Tsotsi
  14. Workingman’s death
Vinner: Mother of mine
Filmer i Schizoidprogrammet
  1. Arido Movie
  2. Cavite
  3. Den nakne sannheten om Tristram Shandy, gentleman
  4. The Duelist
  5. Fateless
  6. Grizzly man
  7. Iraq in fragments
  8. The Matador
  9. Pat Garrett and Billy the Kid
  10. Storm
  11. Den lunefulle skyen
  12. The World
Vinner: Cavite
Jury, Debutant
  1. Lars Gudmestad
  2. Anne Hoff
  3. Marit Bakken
Jury, Empati
  1. Tale Næss
  2. Ørjan Karlsen
  3. Håkon Gullvåg
Jury, Relasjoner
  1. Trine Wiggen
  2. Anne B. Ragde
  3. Jon Iversen
Jury, Schizoidprogrammet
  1. Morten Ståle Nilsen
  2. Øyvor Dalan Vik
  3. Torgrim Eggen

Sammendrag Kosmorama 2006

Kanonprisen 2005

  1. Beste regissør: Sara Eva Johnsen, Vinterkyss
  2. Beste produsent: Christian Fredrik Martin og Asle Vatn, Vinterkyss
  3. Beste hovedrolle: Helén Vikstvedt, 37 og et halvt
  4. Beste birolle: Jan Sælid, Izzat
  5. Beste klipp: Zaklina Stojcevska, Vinterkyss
  6. Beste manus: Ståle Stein Berg og Sara Eva Johnsen, Vinterkyss
  7. Beste foto: Odd Reinhard Nicolaisen, Vinterkyss
  8. Beste lyd: Christian Schaanning, Naboer
  9. Beste filmmusikk: Kristin Asbjørnsen, Factotum

Folkets filmpris: Izzat

Artister

  1. Paal Flaata Fremførte «The End»
  2. Jonas Skybakmoen Fremførte «Pølsemaker pølsemaker»
  3. Gjermund Landrø/Marte Walle Fremførte «Jackson»
  4. Sofian Fremførte «110th street»
  5. Kristin Jensen Fremførte «You & Me song»
  6. Magnet Fremførte «Where happiness lives»
  7. Håkon Gebhart/Kjell Karlsen Fremførte «Dueling Banjos»
  8. Per Borten Fremførte «In dreams»
  9. Michael Khron Fremførte «Pinball wizzard»
Privacy/cookies